Vishay/Dale CRCW04028M45FKED
CRCW04028M45FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04028M45FKED
Brief Description
RES SMD 8.45M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04028M45FKED.pdf
Availability of CRCW04028M45FKED
QUANTITY
CRCW04028M45FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04028M45FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04028M45FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04028M45FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04028M45FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04028M45FKED Details Description
Related parts for CRCW04028M45FKED
TIE MARKER TAG NAT 1.29X.50" datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 85MM datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf