Vishay/Dale CRCW04029K53FKED
CRCW04029K53FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04029K53FKED
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04029K53FKED.pdf
Availability of CRCW04029K53FKED
QUANTITY
CRCW04029K53FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04029K53FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04029K53FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04029K53FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04029K53FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04029K53FKED Details Description
Related parts for CRCW04029K53FKED
CONN D-SUB RECEPT 25POS W/O CONT datasheet.pdf
IDC CABLE - MDJ50K/MC50F/MDN50K datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.88V SOT23 TR datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
ELECTRICAL TESTER W/RESISTANCE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 24POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W DIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf