Vishay/Dale CRCW0603100KFKTB
CRCW0603100KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603100KFKTB
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603100KFKTB.pdf
Availability of CRCW0603100KFKTB
QUANTITY
CRCW0603100KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603100KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603100KFKTB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603100KFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603100KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603100KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603100KFKTB
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
RES 40 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CODEC A-LAW PCM 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V D2PAK datasheet.pdf