Vishay/Dale CRCW0603100KJNTB
CRCW0603100KJNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603100KJNTB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603100KJNTB.pdf
Availability of CRCW0603100KJNTB
QUANTITY
CRCW0603100KJNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603100KJNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603100KJNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603100KJNTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603100KJNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603100KJNTB Details Description
Related parts for CRCW0603100KJNTB
LED 5MM RA GREEN DIFF PC MOUNT datasheet.pdf
RCVR 40KHZ ULTRASONIC TYPE S datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 01 POS .137 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2700MT-ADJ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 850 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
02 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
15POS F PI FILT TYP 5 SC. datasheet.pdf