Vishay/Dale CRCW060310K0FKTB
CRCW060310K0FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060310K0FKTB
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060310K0FKTB.pdf
Availability of CRCW060310K0FKTB
QUANTITY
CRCW060310K0FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060310K0FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060310K0FKTB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060310K0FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060310K0FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060310K0FKTB Details Description
Related parts for CRCW060310K0FKTB
IC ADC 18BIT 500KSPS PRL 48-TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
IC FET BUS EXCH SWCH 56-SSOP datasheet.pdf
CABL SMA QC PLUG-PLUG RG142B 24" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 1.5K OHM 13SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf