Vishay/Dale CRCW0603110KDHEAP
CRCW0603110KDHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603110KDHEAP
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603110KDHEAP.pdf
Availability of CRCW0603110KDHEAP
QUANTITY
CRCW0603110KDHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603110KDHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603110KDHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603110KDHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603110KDHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603110KDHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603110KDHEAP
CONN HEADER LOPRO R/A .100 40POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SELECTOR DPST-NO 3POS 10A datasheet.pdf
RES 5.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 930MA 140 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf