Vishay/Dale CRCW0603110KFKEA
CRCW0603110KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603110KFKEA
Brief Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603110KFKEA.pdf
Availability of CRCW0603110KFKEA
QUANTITY
CRCW0603110KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603110KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603110KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603110KFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603110KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603110KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603110KFKEA
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-60V datasheet.pdf
CABLE 4POS STR PLUG-SOCKET 3M datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
METRAL PWR HDR 1MX4R PF datasheet.pdf
KNOB FLUTED 1.625" ALUMINUM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf