Vishay/Dale CRCW0603121RFKEB
CRCW0603121RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603121RFKEB
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603121RFKEB.pdf
Availability of CRCW0603121RFKEB
QUANTITY
CRCW0603121RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603121RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603121RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603121RFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603121RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603121RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603121RFKEB
MOSFET N-CH 30V 18A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 520MA 1.08 OHM datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf