Vishay/Dale CRCW0603121RFKTB
CRCW0603121RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603121RFKTB
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603121RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603121RFKTB
QUANTITY
CRCW0603121RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603121RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603121RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603121RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603121RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603121RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603121RFKTB
CONN HEADER 14POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL 4BIT 1:4 16-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 40MHZ DUAL 24-TQFN datasheet.pdf
CARD RACK COMPACT PCI 6UX15X19 datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
COMBO 25W3 M PCB STR G ZINC datasheet.pdf
750 TB SP CL SQURE/HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
10000UF 50V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf