Vishay/Dale CRCW0603124RFKTB
CRCW0603124RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603124RFKTB
Brief Description
RES SMD 124 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603124RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603124RFKTB
QUANTITY
CRCW0603124RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603124RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603124RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603124RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603124RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603124RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603124RFKTB
MODULE SCR/DIODE 170A 480VAC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 12K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DESIGN MED HOOKS 2 HOOKS 4 STRIP datasheet.pdf
CONN SCKT BACKPLATE FOR LGA2011 datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
KJL 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf