Vishay/Dale CRCW0603127KFKEAHP
CRCW0603127KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603127KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603127KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603127KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603127KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603127KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603127KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603127KFKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW0603127KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603127KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603127KFKEAHP
IC TRANSCVR TRI-ST 10BIT 24DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 30MA 80 OHM TH datasheet.pdf
DIODE STD REC 300V 70A DO5 datasheet.pdf
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf