Vishay/Dale CRCW060312K0FKEA
CRCW060312K0FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312K0FKEA
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060312K0FKEA.pdf
Availability of CRCW060312K0FKEA
QUANTITY
CRCW060312K0FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312K0FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060312K0FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312K0FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060312K0FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312K0FKEA Details Description
Related parts for CRCW060312K0FKEA
DIP CABLE - CDR24G/AE24M/CDR24G datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A TIN .100 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
MOD CBL 25FT OPEN END COILED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 125VDC datasheet.pdf