Vishay/Dale CRCW060312K1FKEAHP
CRCW060312K1FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312K1FKEAHP
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060312K1FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060312K1FKEAHP
QUANTITY
CRCW060312K1FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312K1FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060312K1FKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312K1FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060312K1FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312K1FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060312K1FKEAHP
LED IND LIGHT 24V YELLOW datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
25' 14/3 SJ BLACK RUBBER datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 300MA 1.17 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.1 OHM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-54V 1.75A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SR BTS 30A 10 ASY C 65510-C-H-P- datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf