Vishay/Dale CRCW060312R7FKEB
CRCW060312R7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060312R7FKEB
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060312R7FKEB.pdf
Availability of CRCW060312R7FKEB
QUANTITY
CRCW060312R7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060312R7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060312R7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060312R7FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060312R7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060312R7FKEB Details Description
Related parts for CRCW060312R7FKEB
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT LV 20SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 80POS .050" SMD datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 130POS .050 VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5MM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS53311-561 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 70W datasheet.pdf