Vishay/Dale CRCW060313K3FKTB
CRCW060313K3FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060313K3FKTB
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060313K3FKTB.pdf
Availability of CRCW060313K3FKTB
QUANTITY
CRCW060313K3FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060313K3FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060313K3FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060313K3FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060313K3FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060313K3FKTB Details Description
Related parts for CRCW060313K3FKTB
JUMPER-H2728TR/C2064N/H2728TR 5" datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 225A datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V 1% BP 0606 datasheet.pdf