Vishay/Dale CRCW060313R0FKEAHP
CRCW060313R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060313R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060313R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060313R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060313R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060313R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060313R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060313R0FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060313R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060313R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060313R0FKEAHP
Crystal 13.0625MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR13 9MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IPD M12 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
SENSOR PRES 600MBAR GAUG DIP datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 8W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf