Vishay/Dale CRCW060314R0FKTB
CRCW060314R0FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060314R0FKTB
Brief Description
RES SMD 14 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060314R0FKTB.pdf
Availability of CRCW060314R0FKTB
QUANTITY
CRCW060314R0FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060314R0FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060314R0FKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060314R0FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060314R0FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060314R0FKTB Details Description
Related parts for CRCW060314R0FKTB
Crystal 7.6800MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 2.1MHZ 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
D SUB FE RA 3W3_20A S4_WITH META datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/10-H-3 5 P20 R72 datasheet.pdf
MSTB 2 5/ 7-ST BD: 7-1SO datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf