Vishay/Dale CRCW0603150RFKTA
CRCW0603150RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603150RFKTA
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603150RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603150RFKTA
QUANTITY
CRCW0603150RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603150RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603150RFKTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603150RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603150RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603150RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603150RFKTA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 2A E-LINE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM3509SD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A TO-263-3 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LED ASSY 0.28" 5MM RED DIFF WHT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf