Vishay/Dale CRCW0603158RFKTA
CRCW0603158RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603158RFKTA
Brief Description
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603158RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603158RFKTA
QUANTITY
CRCW0603158RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603158RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603158RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603158RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603158RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603158RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603158RFKTA
IC 1-OF-4 FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.3A 32TQFN datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLTAGE 220VAC DIN datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf