Vishay/Dale CRCW0603158RFKTB
CRCW0603158RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603158RFKTB
Brief Description
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603158RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603158RFKTB
QUANTITY
CRCW0603158RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603158RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603158RFKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603158RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603158RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603158RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603158RFKTB
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
BIT HEX 5/32" 0.98" datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CABLE COAX RISER RG6 18AWG 2150' datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 84PGA datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 562 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf