Vishay/Dale CRCW060315K4FKTB
CRCW060315K4FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060315K4FKTB
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060315K4FKTB.pdf
Availability of CRCW060315K4FKTB
QUANTITY
CRCW060315K4FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060315K4FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060315K4FKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060315K4FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060315K4FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060315K4FKTB Details Description
Related parts for CRCW060315K4FKTB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-15V OUT 2W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.5V 0.3A 8MLPQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
A5 5.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
SW SIM ROLLER SPST-NO 5A 125V datasheet.pdf