Vishay/Dale CRCW060315K8FHTAP
CRCW060315K8FHTAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060315K8FHTAP
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060315K8FHTAP.pdf
Availability of CRCW060315K8FHTAP
QUANTITY
CRCW060315K8FHTAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060315K8FHTAP
Internal Part NumberEIS-CRCW060315K8FHTAP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060315K8FHTAP
Related LinksCRCW0603, CRCW060315K8FHTAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060315K8FHTAP Details Description
Related parts for CRCW060315K8FHTAP
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 50POS datasheet.pdf
BOARD PC datasheet.pdf
DIODE TUNING 10V 20MA TSLP-2 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
RES .56 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR SIDE FACE BK RAD datasheet.pdf
JUMPER LEAD KIT COILED MULTI datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 12MA 12V datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20, 37 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR GREEN datasheet.pdf