Vishay/Dale CRCW060316R9FKEAHP
CRCW060316R9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060316R9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060316R9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060316R9FKEAHP
QUANTITY
CRCW060316R9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060316R9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060316R9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060316R9FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060316R9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060316R9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060316R9FKEAHP
RES 7.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RECPT 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 170MA 9.2 OHM datasheet.pdf
FAN MNT GASKET BLACK 120MM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE SKT datasheet.pdf