Vishay/Dale CRCW0603178RFKTA
CRCW0603178RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603178RFKTA
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603178RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603178RFKTA
QUANTITY
CRCW0603178RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603178RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603178RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603178RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603178RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603178RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603178RFKTA
IC FAULT-PROT RS485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 24K OHM 8SIP datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
LABEL ROLL datasheet.pdf
MODULE TINKERKIT TOUCH SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf