Vishay/Dale CRCW060318K0FKEB
CRCW060318K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060318K0FKEB
Brief Description
RES SMD 18K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060318K0FKEB.pdf
Availability of CRCW060318K0FKEB
QUANTITY
CRCW060318K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060318K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060318K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060318K0FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060318K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060318K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW060318K0FKEB
ROTARY ENCODER 4 BIT GREY CODE datasheet.pdf
CONN HOUSING 9POS .100 LOCKING datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 6.3V X7R 0201 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
NON-LIGHTED PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf