Vishay/Dale CRCW060318K0JNEAHP
CRCW060318K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060318K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060318K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW060318K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW060318K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060318K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060318K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060318K0JNEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060318K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060318K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW060318K0JNEAHP
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A DO214AA datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 8"L X 6"W datasheet.pdf
DVI_A - VGA CABLE ASSY 2M P.WHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
MOD SBC SR9000 FWT18R PLUGGABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf