Vishay/Dale CRCW060318M0JPEAHR
CRCW060318M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060318M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 18M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060318M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW060318M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW060318M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060318M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060318M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060318M0JPEAHR
Related LinksCRCW06031, CRCW060318M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060318M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW060318M0JPEAHR
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .29W STER 16DSBGA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TSLP-3 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 453 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS DBL NUT SKT SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
1.25MM M/L 6POS 32AWG 150MM datasheet.pdf