Vishay/Vitramon VJ0603D181KLAAJ
VJ0603D181KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181KLAAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181KLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D181KLAAJ
QUANTITY
VJ0603D181KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181KLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D181KLAAJ
KURLY-LOK/BASE 1.58" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC DAC QUAD SERIAL 8BIT 20-SOIC datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 30POS .156 GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 556K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-3050L 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK STAR LED 45MM BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 18K OHM 14SOIC datasheet.pdf