Vishay/Dale CRCW06031K13FKEAHP
CRCW06031K13FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K13FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K13FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06031K13FKEAHP
QUANTITY
CRCW06031K13FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K13FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K13FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K13FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031K13FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K13FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031K13FKEAHP
IC 12-BIT 500KHZ A/D CONV 8-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 18 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 56BGA datasheet.pdf
OSCILLATOR CMOS PROG 5V ST SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1.5A (Flash) Camera Flash 16-DSBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23 datasheet.pdf