Vishay/Dale CRCW06031K27FKEB
CRCW06031K27FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K27FKEB
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K27FKEB.pdf
Availability of CRCW06031K27FKEB
QUANTITY
CRCW06031K27FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K27FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K27FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K27FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06031K27FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K27FKEB Details Description
Related parts for CRCW06031K27FKEB
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 5A TO263-7 datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND BLACK 5' datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO262 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
DOLAN LINE LIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 6PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf