Vishay/Dale CRCW06031K43FKEAHP
CRCW06031K43FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K43FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K43FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06031K43FKEAHP
QUANTITY
CRCW06031K43FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K43FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K43FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K43FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031K43FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K43FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031K43FKEAHP
JACK .040-.050".290"L SDR MNT AU datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 300MA TO-92 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 4DSBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf