Vishay/Dale CRCW06031M02FKEC
CRCW06031M02FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031M02FKEC
Brief Description
RES SMD 1.02M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031M02FKEC.pdf
Availability of CRCW06031M02FKEC
QUANTITY
CRCW06031M02FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031M02FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW06031M02FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031M02FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW06031M02FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031M02FKEC Details Description
Related parts for CRCW06031M02FKEC
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS ENCLSD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
CORD 3COND BK ISRAEL UNSHLD 2.5M datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-15VOUT SMD datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 31POS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 750MA 330 MOHM datasheet.pdf