Vishay/Dale CRCW06031M58FKEA
CRCW06031M58FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031M58FKEA
Brief Description
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031M58FKEA.pdf
Availability of CRCW06031M58FKEA
QUANTITY
CRCW06031M58FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031M58FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031M58FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031M58FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031M58FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031M58FKEA Details Description
Related parts for CRCW06031M58FKEA
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD523 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf
IC ADC 4.5 DGT LCD DVR 32LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO204AL datasheet.pdf
TOOL INSERT 5POS 1-UP POWER MOD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf