Vishay/Dale CRCW06031M80FKTC
CRCW06031M80FKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031M80FKTC
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031M80FKTC.pdf
Availability of CRCW06031M80FKTC
QUANTITY
CRCW06031M80FKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031M80FKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW06031M80FKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031M80FKTC
Related LinksCRCW0603, CRCW06031M80FKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031M80FKTC Details Description
Related parts for CRCW06031M80FKTC
TRANSCEIVER/REGISTER 24SOIC datasheet.pdf
CONN FPC TOP 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC CTRLR/SEQ HOT SWAP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT STANDARD CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf