Vishay/Dale CRCW06031M96FKEB
CRCW06031M96FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031M96FKEB
Brief Description
RES SMD 1.96M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031M96FKEB.pdf
Availability of CRCW06031M96FKEB
QUANTITY
CRCW06031M96FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031M96FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06031M96FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031M96FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06031M96FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031M96FKEB Details Description
Related parts for CRCW06031M96FKEB
IC FILTER LP 8TH ORDER 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 54POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
BRAIDED TUBING 1=150 METERS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 150W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1500UF 20% 3V SMD datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN RECP datasheet.pdf
220UF 25V 10X20 105C RAD datasheet.pdf