Vishay/Dale CRCW06031R00JNEBHP
CRCW06031R00JNEBHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R00JNEBHP
Brief Description
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R00JNEBHP.pdf
Availability of CRCW06031R00JNEBHP
QUANTITY
CRCW06031R00JNEBHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R00JNEBHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R00JNEBHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R00JNEBHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031R00JNEBHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R00JNEBHP Details Description
Related parts for CRCW06031R00JNEBHP
WIRE SADDLE LOCK BL/HOLE .72" datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-5 PSI datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO41 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf