Vishay/Dale CRCW06031R13FNEA
CRCW06031R13FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R13FNEA
Brief Description
RES SMD 1.13 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R13FNEA.pdf
Availability of CRCW06031R13FNEA
QUANTITY
CRCW06031R13FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R13FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R13FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R13FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R13FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R13FNEA Details Description
Related parts for CRCW06031R13FNEA
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
COVER DUCT POLY 4" X 6' datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1600V PWS-E-1 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 16SO datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 35W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf