Vishay/Dale CRCW06031R30JNEB
CRCW06031R30JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R30JNEB
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R30JNEB.pdf
Availability of CRCW06031R30JNEB
QUANTITY
CRCW06031R30JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R30JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R30JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R30JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R30JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R30JNEB Details Description
Related parts for CRCW06031R30JNEB
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 51 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
21+21 WAY F CRIMP L/BORE WO/JS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf