Vishay/Dale CRCW06031R80JNEAHP
CRCW06031R80JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R80JNEAHP
Brief Description
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R80JNEAHP.pdf
Availability of CRCW06031R80JNEAHP
QUANTITY
CRCW06031R80JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R80JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R80JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R80JNEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031R80JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R80JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031R80JNEAHP
RES SMD 110KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 59A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 15V 20% 2414 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DEVELOPMENT BOARD T2080 datasheet.pdf
ZIF CIRCUIT BOARD RETAINER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf