Vishay/Dale CRCW0603200RFKTA
CRCW0603200RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603200RFKTA
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603200RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603200RFKTA
QUANTITY
CRCW0603200RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603200RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603200RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603200RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603200RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603200RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603200RFKTA
CONN TERM BLK PCB 5.0MM 22POS OR datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 18-24AWG 15GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf