Vishay/Dale CRCW0603200RFKTC
CRCW0603200RFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603200RFKTC
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603200RFKTC.pdf
Availability of CRCW0603200RFKTC
QUANTITY
CRCW0603200RFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603200RFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603200RFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603200RFKTC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603200RFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603200RFKTC Details Description
Related parts for CRCW0603200RFKTC
IC DECODER/DEMUX DUAL 1-4 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100.8VA CHAS MNT datasheet.pdf
3G3_X BRAKING RESISTOR datasheet.pdf
BOARD EVAL MPC5604E datasheet.pdf
RES 900K OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SW ANLG CMOS SPST datasheet.pdf
SDE PNEUMATIC HAND TOOL ASSY. datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf