Vishay/Dale CRCW060320K0FKTB
CRCW060320K0FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060320K0FKTB
Brief Description
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060320K0FKTB.pdf
Availability of CRCW060320K0FKTB
QUANTITY
CRCW060320K0FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060320K0FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060320K0FKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060320K0FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060320K0FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060320K0FKTB Details Description
Related parts for CRCW060320K0FKTB
MOSFET N-CH 60V 17A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 1/2W L BEND datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 8A 300V ALARM IND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf