Vishay/Dale CRCW060320M0JPTAHR
CRCW060320M0JPTAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060320M0JPTAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 20M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060320M0JPTAHR.pdf
Availability of CRCW060320M0JPTAHR
QUANTITY
CRCW060320M0JPTAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060320M0JPTAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060320M0JPTAHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060320M0JPTAHR
Related LinksCRCW06032, CRCW060320M0JPTAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060320M0JPTAHR Details Description
Related parts for CRCW060320M0JPTAHR
BOOK TCP/IP DOCUMENTATION datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 40MHZ 28-QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 96 I/O 121CSP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf