Vishay/Dale CRCW060321K0JNTA
CRCW060321K0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060321K0JNTA
Brief Description
RES SMD 21K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060321K0JNTA.pdf
Availability of CRCW060321K0JNTA
QUANTITY
CRCW060321K0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060321K0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060321K0JNTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060321K0JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060321K0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060321K0JNTA Details Description
Related parts for CRCW060321K0JNTA
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 214VC DO214AB datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 20' GR datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT SLDER datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
22UF 35V 5X12 85C AXI datasheet.pdf