Vishay/Dale CRCW060321K5FKTB
CRCW060321K5FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060321K5FKTB
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060321K5FKTB.pdf
Availability of CRCW060321K5FKTB
QUANTITY
CRCW060321K5FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060321K5FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060321K5FKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060321K5FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060321K5FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060321K5FKTB Details Description
Related parts for CRCW060321K5FKTB
IC DAC 16BIT DUAL MULT 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf