Vishay/Dale CRCW0603220KJNEB
CRCW0603220KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603220KJNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603220KJNEB.pdf
Availability of CRCW0603220KJNEB
QUANTITY
CRCW0603220KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603220KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603220KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603220KJNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603220KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603220KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0603220KJNEB
Connector Receptacle, Bottom Entry 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf