Vishay/Dale CRCW060322K0FKEAHP
CRCW060322K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060322K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060322K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060322K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060322K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060322K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060322K0FKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060322K0FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW060322K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060322K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060322K0FKEAHP
IC OPAMP GP 65MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RECEPT 86POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
VARISTOR 643V 22KA DISC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 80VQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf