Vishay/Dale CRCW060322K1FKEA
CRCW060322K1FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060322K1FKEA
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060322K1FKEA.pdf
Availability of CRCW060322K1FKEA
QUANTITY
CRCW060322K1FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060322K1FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060322K1FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060322K1FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060322K1FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060322K1FKEA Details Description
Related parts for CRCW060322K1FKEA
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.024DIA TIN datasheet.pdf
HEATSHRK DL WL Q52X 1 1/2"X4'BLK datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 40MA 28 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO -24V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK 10POS 35DEG 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf