Amphenol Aerospace Operations D38999/24WH21HB-LC
D38999/24WH21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WH21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WH21HB-LC.pdf
Availability of D38999/24WH21HB-LC
QUANTITY
D38999/24WH21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WH21HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WH21HB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WH21HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WH21HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WH21HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24WH21HB-LC
RELAY SSR 50A AC INPUT 3PHA 280V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG RED 50' datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 500M 80TQFP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 92.4VC P600 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf