Vishay/Dale CRCW060322R0JNEB
CRCW060322R0JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060322R0JNEB
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060322R0JNEB.pdf
Availability of CRCW060322R0JNEB
QUANTITY
CRCW060322R0JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060322R0JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060322R0JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060322R0JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060322R0JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060322R0JNEB Details Description
Related parts for CRCW060322R0JNEB
RES 100 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS 11ROW VERT datasheet.pdf
LED PMI PROMINENT 110VAC BLUE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 21C S /11 WHT 72" NI datasheet.pdf